W dniach 25–26 listopada 2024 roku odbyły się pierwsze wspólne działania w ramach projektu „Let’s get fit!”, realizowanego przez Zespół Szkół Ekonomicznych w Raciborzu oraz Śląskie Gimnazjum w Opawie. Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu INTERREG Czechy–Polska 2021–2027 oraz z Funduszu Małych Projektów w Euroregionie Silesia.
Pierwszy dzień, 25 listopada, poświęcony był wzajemnemu poznaniu się i integracji uczniów. Celem spotkania było budowanie relacji, poznanie partnerskiej szkoły oraz miasta Opawy. Program rozpoczął się od zwiedzania Śląskiego Gimnazjum, podczas którego gospodarze zaprezentowali szkołę, jej projekty i codzienne życie uczniów.
Następnie uczestnicy wspólnie zwiedzali Opawę. Uczniowie SGO przygotowali prezentacje dziesięciu najważniejszych zabytków miasta, które w ciekawy sposób przedstawili naszym uczniom.
Po południu zorganizowano wieczór integracyjny na kręgielni, który pozwolił na bliższe poznanie się uczestników i wspólną zabawę.
Dzień zakończył się w przyjaznej atmosferze, na rozmowach i grach zespołowych w budynku szkoły..
Zespół Szkół
Ekonomicznych
w Raciborzu
kawiarenka szkolna
32 415 48 90
sekretariat@ekonomikraciborz.pl
ul. Gimnazjalna 3
47 - 400 Racibórz
NIP 6392015642
REGON 380512530
Poniedziałek - Piątek 8:00 - 15:00
Wi-Fi na terenie szkoły
m.design-factory - 2025
Informacje